Zámecký park 

Zámecký park spolu s Velkým počernickým rybníkem tvoří ojedinělý celek přírodní památky, který je příjemným a vyhledávaným místem pro procházky a relaxaci.

Zámecký park o rozloze cca 7 ha, je součástí přírodní památky Počernický rybník. Severní část parku lemuje soubor historických budov s čp. 1 - zámek, čp. 2 - mlýn, čp. 3 - pivovar, čp. 39 - zámecká oranžérie a nejvýznamnější památka v Dolních Počernicích - kostel Nanebevzetí Panny Marie. V parku se nacházejí umělecká díla významných českých umělců (např. Kočičí hrádek od Františka Skály).

Park prošel rozsáhlou rekonstrukcí a stal se opravdovým klenotem zahradní architektury. Park se skládá z několika částí: anglický park s venkovním amfiteátrem, francouzská část s oranžerii a s novým altánkem (glorietem), a  dále květná zahrada v bývalé štěpnici.

Park je hojně využíván ke svatebním obřadů, firemním akcím a prezentacím. Různá zákoutí parku poslouží tvůrcům jako objekty ke ztvárnění či jako zdroj inspirace, což často využívají různé firmy ke tvorbě reklamních materiálů a prezentací. Fotogeničnost a malebnost parku osloví však i běžné návštěvníky. Každý rok se v něm odehrává hudební festival Babí léto. Dále se zde konají sportovní akce celopražského významu.

Park je volně přístupný veřejnosti a pohyb v něm se řídí návštěvním řádem.

 

Park prošel rozsáhlou rekonstrukcí a stal se opravdovým klenotem zahradní architektury. Je vhodný pro firemní prezentace, outdoorové aktivity. Parku  je amfiteátr kde se pravidelně konají kulturní akce. Ve spojení s areálem Panského dvora, kde najdete 3  gastro provozovny, pivovar a konferenční prostory se jedná o výjimečný areál pro vaši firmu.

p19pjtqhk71ef31eot7hv56s3vb4.jpg

PRONÁJEM

FRANCOUZSKÉ ČÁSTI

Francouzská část s zámeckou oranžerii a glorietem, prošla letos rekonstrukcí. Výhled na zámek je nádherný.

gloriet.jpeg

Park prošel rozsáhlou rekonstrukcí a stal se opravdovým klenotem zahradní architektury. Park se skládá z několika částí: anglický park s venkovním amfiteátrem, francouzská část s oranžerii a s novým altánkem (glorietem), a  dále květná zahrada v bývalé štěpnici.

DSC_5007.jpg

V parku se koná hojné množství kulturních akcí , při kterých můžete nabízet své produkty

p1030802.jpg

Nádherná část zámeckého parku, kde původně byla zámecká štěpnice. Zde se nachází venkovní posilovací areál. 

p1040002.jpg

PRONÁJEM

ANGLICKÉ ČÁSTI

Anglická parková část s hrází rybníka je velice romantickým místem.

N7bBi1Y.jpeg

Různá zákoutí parku poslouží tvůrcům jako objekty ke ztvárnění či jako zdroj inspirace, což často využívají různé firmy ke tvorbě reklamních materiálů a prezentací.Fotogeničnost a malebnost parku osloví nejednoho profesionálního fotografa.

tvPMRo.jpg
OÁZA DOLNÍ POČERNICE
příspěvková organizace

Kulturní a informační centrum

Stará obec 6

19012 Dolní Počernice Praha 9

Email: oazadopo@oazadopo.cz

Telefon :+420 281 865 754

Chcete vědět co je nového ?

© 2023 by OAZA DOPO Proudly created with Wix.comTerms of Use  |   Privacy Policy