top of page
Vyhledat

OÁZA JE TU PRO VÁS

Milí a vážení spoluobčané,

od 1. ledna jsem byl na základě výběrového řízení jmenován do funkce příspěvkové organizace OÁZA.

Oázy vnikají v místech, kde bývají dostatečné zdroje podzemních vod, které vyvěrají jako prameny a jejich okolí je díky tomu vegetačně bohaté. Byl bych rád, kdyby naše dolnopočernická OÁZA byla místem, které bude „občerstvovat“ Vás občany Dolních Počernic. Aby se v přeneseném slova smyslu OÁZA stala místem pro setkávání lidí, získávání informací, čerpání energie, radosti a moudra.

Vidím, jak rychle se Dolní Počernice rozrůstají. Mým záměrem je propojovat stávající a nové spoluobčany, zajistit, abychom se setkávali, poznávali se a porozumívali si napříč všemi skupinami obyvatel - od malých dětí, jejich maminek a tatínků, po babičky a dědečky. Budu rád, když navzájem k sobě budeme cítit sounáležitost, nebudeme si lhostejní, budeme vytvářet přirozenou komunitu lidí, místo, kde je nám dobře. Budu usilovat i o spolupráci a propojování aktivit spolků a organizací.

Mým úkolem a hlavní činností OÁZY je zajišťovat informační, kulturní, vzdělávací a volnočasové akce v obci a na tyto aktivity získávat finanční prostředky z různých zdrojů, dotačních programů, sponzorských darů. Během prvního měsíce jsem podal žádost k Nadaci VIA na financování komunitního prostoru mezi informačním centrem na jedné straně a knihovnou na straně druhé. Usilujeme zde o zřízení zázemí pro děti a pořízení mobilního pódia, aby zde mohly být v teplých dnech pořádány komornější hudební akce nebo zde probíhala filmová produkce, abychom si zde mohli rozmístit stolky a židličky a při kávě se potkávat a besedovat. Navázal jsem spolupráci s organizací Pražské stolky a židle s žádostí o bezplatnou zápůjčku mobiliáře a doufám, že se nám takový počin přinese radost.

Nové akce, které OÁZA bude organizovat jsou např. výstava 5. května ku příležitosti 75. výročí Pražského povstání „1945 – rok vítězství“, kde budete moci shlédnout představení historické vojenské techniky ave spolupráci s Muzeem policie ČR vám představíme dobové písemnosti a stejnokroje bojujících armád. Dále historické přednášky o Dolních Počernicích Martina Šíly. Dále se můžete těšit na Filmový symfonický orchestr, který nám 6. června v přírodním amfiteátru parku zahraje známé melodie.

Navázal jsem spolupráci se zástupci kultury z okolních městských částí a jednáme o synergii při pořádání kulturních akcí, což by mohlo obohatit nás všechny.

Za to, že vám kulturní život v naší obci není lhostejný, Vám moc děkuji. Během prvního měsíce jsem zaznamenal, že se více než sto třicet lidí stalo přáteli facebookového profilu OÁZA Dolní Počernice a Kultura Dolní Počernice. Na našich stránkách najdete program na nejbližší měsíce, který se postupně bude plnit.

Těším se na Vás při akcích OÁZY. Pevně doufám, že budete spokojeni.

Tomáš Král
31 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page