top of page
Vyhledat

Adventní zastavení

autor : Markéta Brožová


Adventní zastavení 2020


V pátek 18. prosince jsme opět navázali na několikaletou tradici a nabídli jsme odpolední program, který našim občanům i návštěvníkům z okolních městských částí umožnil se na chvíli zastavit v předvánočním shonu a ponořit se do sváteční nálady.

V důsledku zpřísněných koronavirových opatření platných od pátečního rána jsme museli upustit od části programu, která se měla odehrávat v parku. A přitom to bylo tak krásně vymyšlené… Panna Marie, Josef i malý Ježíšek byli nachystaní, průvod tří králů s dary a malým doprovodem taktéž a operní pěvkyně, za jejíhož nádherného zpěvu a zvuků trumpetisty měli všichni zšeřelým parkem za svitu svíček přicházet k Betlému, čekala jen na zavolání… Toto se však k naší lítosti nekonalo, ale všichni pevně věříme, že napřesrok nám již nic bránit nebude.


Zpěv a srocování velkých skupin bylo zakázáno, ale trhy naštěstí zůstaly povolené, a tak naši trhovci i ti, co přijíždějí jen ve svátky, nabízeli po celé odpoledne své výrobky. Na výběr byly různé sladké i slané dobroty, uzenářské výrobky, sýry, pečivo, ovoce a zelenina, svíčky a ozdoby z včelího vosku, čaje, výrobky z keramiky, košíky, trdelníky apod. Na infocentru pak pracovníci Oázy nabízeli nealkoholický ovocný svařák, čaj, kávu či „andělské kakaíčko“, starosta rozléval příchozím výbornou rybí polévku z Českého statku a v nabídce byly i voňavé perníčky právě vytažené z trouby. Vše samozřejmě do kelímků nebo mističek s sebou…

V rámci odpoledne proběhlo také vyhodnocení interaktivní soutěže Oázy pro děti, kterým její ředitel se starostou předali drobné dárky. Avizované vyhodnocení a vernisáž výtvarné soutěže „Vánoce s Andělem“ muselo být přeloženo na jaro 2021 pro velké množství účastníků.

Vánoční atmosféru dokreslovaly staročeské a vánoční písně od Pouličníků, kteří nám přijeli udělat radost, i když z tria bylo pro tento večer nutno udělat duo. To ale na kvalitě vystoupení vůbec neubralo… Před infocentrem jsme s Tomášem za asistence skauta Martina Šíly a jeho malých pilných pomocníků rozdávali Betlémské světlo, které jsme opět přivezli z Brna již v neděli předtím (tentokrát se cesta obešla bez loňských patálií :-), na nádvoří si děti mohli poslat zapálenou svíčku ve skořápce po vodě v lavoru či zapálit prskavky, uvnitř zase postupně obdivovat výstavu betlémů či všudypřítomné Ivankou krásně nazdobené vánoční stromky a jiné dekorace. V parku pak jako loni probíhal vánoční jarmark místního dětského domova se sbírkou na potřeby dětí a každý si mohl napsat své vlastní vánoční přání a pověsit ho na stromeček (třeba jste také dostali křečka :-) Pověsit jste mohli i jablíčka pro ptáčky, dále si dát pusu pod jmelím na lavičce štěstí a také obdivovat Betlém se všemi kulisami, které nám Vašek se Slávkem pomohli pracně přichystat.

Dobré nálady i spokojených návštěvníků akce bylo dost díky nemalé snaze pracovníků Oázy, jejích dalších pomocníků z řad občanů, skautů a dětského domova a také díky finanční podpoře přispěvatelů z řad zřizovatele, sponzorů i drobných přispěvovatelů. Všem mockrát děkujeme

26 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page