top of page
Vyhledat

Babí léto po dvacáté šesté

Zemřel král, ať žije král. Jakmile skončil 25. ročník, už jsme připravovali 26. ročník festivalu Babí léto. Kvalitní kapely bylo potřeba zamluvit s velkým předstihem, protože druhý víkend v září je mezi pořadateli hudebních festivalů velice populární. Mnoho kapel totiž v průběhu některého zářijového víkendového dne odehraje i několik přestavení na různých místech republiky.


Slavnostního zahájení se ujal místostarosta Pavel Boček a hlavní pořadatel Tomáš Král. Moderátorem letošního festivalu byl herec Viktor Harangi.Domácí blog již tradičně zahájil pěvecký sbor Rokytka pod vedením sbormistryně Andrey Čančarové Houfkové.

Interpretace blues Johnyho Richtera and Hog ranch nás odnesla na americký středozápad.

Kapela Crazy Dogs nás přenesla do období rock and rollu. Zjistili jsme, že Elvis Presley žije, a že zpíval u nás v Dolních Počernicích.

Česko-americké trio Dobré ráno blues band nám ukázalo, jak se hraje správné jižanské blues. Spojení foukací harmoniky, kytary a valchy vytvořilo nádhernou atmosféru.

V krátkém projevu starosta Zbyněk Richter pozdravil přítomné a popřál hezkou zábavu.

Plné hlediště přivítalo skupinu Neřež, která je polovinou slavné kapely Nerez. Vítek Sázavský a Zdeněk Vřešťál jsou legendy české hudby. Společně jsme zavzpomínali na slavné písně, které zpívali společně se Zuzanou Navarovou.

Hned jak zazněly první rytmy, které začalo vydávat dvanáct bubeníků z kapely Tamtam Batucada, zvedlo se celé hlediště ze sedaček. Energická smršť rytmů samby a rumby byla úchvatná.

Ke krátkému uklidnění došlo při losování soutěže, kdy hlavní cenou bylo zapůjčení vozu Hyundai Tuscon hybrid na prodloužený víkend.


Oddech byl opravdu jen krátký, protože kapela Last station a Sebastien, kteří hráli ve večerním bloku, všechny opět zvedli a roztančili.

Součástí festivalu byl doplňkový program. Už v pátek proběhly vernisáže výstav: 130 let pošty v Dolních Počernicích a obrazy Miloše Vacíka (pozn. píšeme o nich na jiném místě). V sobotu se hrál tenisový turnaj - memoriál Ondřeje Lukeše. Vítězem se stal jeho bratr - Štěpán Lukeš. Pro děti jsme připravili divadélko Romaneto, které dětem zahrálo pohádku „Jak kočička s pejskem šli na koncert“.


Rád bych poděkoval tomu nevyššímu za krásné počasí. Dále generálnímu sponzorovi našeho festivalu firmě Hyundai centrum Praha. Firmám Panský dvůr, nakladatelství Kazda, zelenina Švestka a česká whisky Trebitsch za krásné dary do soutěže.
Tomáš Král

11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page