top of page
Vyhledat

Babí léto po pětadvacáté i poprvé

napsal : Jiří Holoubek


Babí léto po pětadvacáté i poprvé


Dvanáctého září bylo počasí, po kterém touží každý organizátor venkovní akce. Ani zima ani horko, ani větrno ani bezvětří, modré nebe už od rána slibovalo den jako malovaný. Den, který sluší babímu létu. Tomu s malým „b“. A o to víc tomu s „B“ velkým, které se už po pětadvacáté odehrálo v nádherném zámeckém parku v Dolních Počernicích.

Měl jsem letos poprvé to potěšení stát se průvodcem touto báječnou akcí. Obavy o programovou náplň jsem neměl, však se o ní postaral Tomáš Král, zkušený dramaturg mnoha jiných kulturních událostí a od letoška také ředitel příspěvkové organizace Oáza Dolní Počernice. S Tomášem jsem spolupracoval při různých příležitostech už několikrát, tedy bylo samozřejmé, že program bude pestrý a nápaditý. Neměl jsem ale zkušenost s místem konání, které jsem, ke své hanbě, do té chvíle nikdy nenavštívil. Dnes už mohu říct, že dolnopočernický zámecký park je místo s fantastickou atmosférou, místo úžasně zvelebované a přímo předurčené k pořádání podobných akcí. A tak není divu, že kombinace prostoru, dění na pódiu, doprovodných lákadel včetně místních pivních specialit a skvělého publika, byla dobrým základem pro mnoho hodin pohodového odpoledne a večera. A v dnešní prapodivné době je každá taková hodina vzácná.

Všem, kteří mají zásluhu na tom, že v Dolních Počernicích se podobná akce koná už neuvěřitelné čtvrt století, je třeba složit poklonu. Kdo nemá s pořádáním zkušenosti, jen těžko si dokáže představit, kolik času a energie zabere příprava těch několika hodin, které pak utečou jako voda. A já osobně doufám, že budu mít ještě v budoucnu příležitost chopit se při některém dalším Babím létě mikrofonu, ať už jako muzikant nebo jako moderátor.

Jiří Holoubek19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page