top of page
Vyhledat

Bondiho socha naděje vysazená z Lennonovy hymny Imagine

autor : Linda Morris The Sydney Morning Herald přeloženo pomocí Google translator

Velký úspěch našeho spoluobčana Milana Kuzici. Město Sydney instalovalo jeho sochu Zelený život v městském parku Bondi. O této události se psalo v mimo jiné i The Sydney Morning Herald .

Sochy pana Kuzici zdobí náš zámecký park . Blahopřejeme.Během COVID-19 byla jako maják naděje instalována tyčící se luminiscenční zelená socha inspirovaná mírovou hymnou Johna Lennona Imagine .

Deset metrů vysoká socha Green Life je dílem pražského umělce Milana Kuzice a stojí na místě Sochařství u moře, odloženo kvůli pandemickým omezením.


https://youtu.be/0R--ZylbYpM


Symbolizuje zrození nového života a byl instalován na jižním ostrohu Bondi v Marks Parku s výhledem na oceán u vchodu na populární procházku po pobřeží Bondi do Tamaramy.

Být na samém okraji Austrálie, doufejme, že toto poselství naděje bude zachyceno po celém světě,“ řekl David Handley, zakládající ředitel Sochařství u moře.

Neměla to být součást letošní výstavy - v roce 2017 jsme ji ukázali na jiném místě a nechali jsme ji ve skladu. Moc se mi líbila myšlenka, že socha, která je sama o sobě majákem naděje, dostala svůj vlastní druhý život."


Socha u moře byla zrušena poté, co se nepodařilo zajistit výjimku z NSW Health, znepokojen vyhlídkou na shlukování v době pandemie.

Na letošní akci bylo vybráno více než 100 mezinárodních a australských umělců, kteří předtím, než bylo rozhodnuto o odložení, utratili za své umění kolektivně 1,5 až 1,8 milionu dolarů.

Všichni tito umělci zůstanou v sestavě pro zpožděnou výstavu, až se bude moci konat, možná počátkem nového roku.

Kuzicu inspirovala výzva Johna Lennona k utopickému a harmonickému světu: píseň Imagine, kterou přijali političtí aktivisté v zemích za železnou oponou.„Dnes se hrozby Lennonovy doby do značné míry změnily a přišly nové, dnes žijeme s nebezpečným neviditelným nepřítelem,“ uvedl ve svém prohlášení. „Tento boj proti globální virové pandemii nezná hranice ani kontinenty. Tento svět sdílíme společně a odpovědnost nese každý z nás. Je to velká zkouška naší lidskosti. Pokud budeme úspěšní, znovuzrození života,“ čeká nás zelený život. “ Zelený život prošel svým veřejným výletem trochu retušování. Vnější povrch byl obroušen a přelakován „což je v deseti metrech trochu práce,“ řekl Handley.

Starostka Waverley Paula Masselos uvedla, že pandemie navždy změnila svět, ale rada se velmi těší na další výstavu Sochařství u moře v jakékoli podobě, kterou potřebuje k zajištění bezpečné účasti.


„Opravdu si vážím a oceňuji úsilí a odhodlání, které umělci Socha u moře vložili do vytváření děl pro výstavu v těchto obtížných a náročných dobách, a je potěšením přivítat Bondiho dílo Milana Kuzici Zelený život ,“ řekl Masselos.
38 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page