top of page
Vyhledat

Dětský den


Dětský den 2021

Děti, které malují, hrají si, sportují, dozvídají se nové věci, děti, které zaujatě sledují divadýlko, tančí, zpívají – děti, které se smějí a radují se. To je to, co jsme si přáli od Dětského dne.


Ale připravit akci, když nevíte, v jaké formě bude, kolik lidí asi přijde, je hodně náročné, ale už jsme si pomalu zvykli. U nás v Oáze to měsíc před Dětským dnem bylo jak v Papinově hrnci. Hromada nápadů, mnoho skvělých myšlenek. Čím se blížil den D, tak se napětí, jak to bude, zvyšoval. Nakonec se ale situace začala rozvolňovat.


Tak konečně. Už budeme moci udělat akci naplno. Sice platí částečná omezení, ale i hygienická stanice Prahy nám dala dobrozdání bez připomínek. Před akcí jsme všechny naše organizátory otestovali a honem na to.

Rozhodli jsme se Dětský den pojmout zároveň jak


o festival volnočasových aktivit.

Oslovili jsme naše spřátelené kolegy a počernické spolky, které se aktivitami pro děti zabývají a působí v Dolních Počernicích. Postupně se nám přihlásil: Dětský domov, Dětský klub Veselý čertík, Lesní klub Hájenka, tenisová škola Martina Šmolky, ateliér Kouzelná zahrada, POČIN, fotbalový a atletický oddíl Sokola Dolní Počernice. Pro absolutní vyčerpání se omluvily naše základní a mateřské školy. Všichni kolegové si připravili stanoviště, kde prezentovali svoji činnost, jak pracují s dětmi.

Krásná stanoviště pro nás opět připravila firma Eko kom, která děti učila třídit odpad a Včelařský svaz s panem Bačákem, který vysvětloval, co včely umí.

Ostatní stanoviště zajistila Oáza:


Na vědomostní věži děti hledaly zvířátka, která žiji v parku. V info centru děti hrály interaktivní vědomostní hru Kahoot o Dolních Počernicích. V muzeu měly děti najít předměty, které doma děti už asi nenajdou. To byla poslední zastávka. Na kartičce bylo 14 razítek, odměnou jim bylo něco na zub. Za ceny děkujeme sponzorům – firmě Coca Cola a Prim a prodejně Billa.

V rámci dětského dne proběhly také doplňkové akce. V pravé poledne jsme slavnostně odhalili sochu Milana Kuzici „Rodina-Natan“, kterou najdete ve francouzské části parku. Ve 14 hodin jsme předali ceny za Interaktivní hru PoPolez Po Počernicích (viz článek). Ve 14.15 zahrálo Divadélko Romaneto pohádku „Jak kočička s pejskem šli na dětský den“.


Děkuji všem pomocníkům, všem zúčastněným spolkům a počasí za krásný den plný úsměvů a smíchu.

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page