top of page
Vyhledat

To vy sami jste způsobili ekonomickou krizi, ne koronavirus! autoři : VENDULA A DAVID ZAHUMENŠTÍ


Se vzrůstajícím údivem sledujeme novou mediální hru. Koronavirus už přestal být zajímavý, a tak máme novou potravu pro poslušné občany: ekonomickou krizi, nezaměstnanost a obří díry ve státním rozpočtu, které nezalátá žádný z Babišových poťouchlých návrhů. Slunce, Země i Měsíc mlčí a každý, kdo má všech pět pohromadě, musí jen trnout, kam tohle všechno povede.


Je absurdní, že žádný z politiků ještě jasně nepojmenoval příčinu všech těchto potíží – naprosto neadekvátní až hysterickou reakci vlády (a bohužel ne jen té naší) na jeden prachobyčejný virus. Neslyšíme z Poslanecké sněmovny, ba ani ze Senátu, nepočítáme-li pár statečných jako je např. pan Žaloudík, žádné jasné sdělení, že jsme se stali obětí skutečné kovidí habaďůry.


Poslanci se namísto toho předhánějí v dramatických sděleních, že se musíme vypořádat s krizí, která je důsledkem pandemie. Jaké pandemie, prosím vás? Ano, víme, že média přinášela jedno drama za druhým, ano, víme, že ve Švédsku umřelo několik tisíc lidí nad 80 nebo i 90 léta že v německé statistice koronavirových obětí figurují i století. Ano, je nám jasné, že lidé neuvěřitelně lpí na životech, že je tato touha hnacím motorem nás lidských bytostí a že nejspíš i lidé z LDN chtěli ještě pár měsíců žít. Ano, je hrozné, v jakých podmínkách se odehrává péče o staré. V domově nechce skončit nikdo. Dobře. Pořád nám ale chybí jasné pojmenování toho, co se doopravdy stalo a děje. Pořád postrádáme cost benefit analýzu, po které prahneme už řadu měsíců. Záchrana holých životů fakt není a nesmí být jediným kritériem.Samozřejmě, že umřeli i lidé, kteří sice měli velmi vážné nemoci, ale třeba by skutečně ještě pár let žili. Třeba. Možná. Asi. V USA jsou aktuálně na 105 % předpokládaných úmrtí. To nevypadá jako drama. V Evropě dle Euromomo dost klesla úmrtnost, například ve Francii na minimum za několik let. Na německých druběžích jatkách se právě objevují noví lidé s virem a zavírají se města a školy (což se v české mordýrně značky Vodňanská drůbež nestane, kdyby se přestala prodávat umělá kuřata, Andrej by přišel na buben, dost na tom, že mu dává kapky Evropská unie). Proč, proboha, zase školy? Copak můžeme takto žít navždy? Chováme se, jako kdyby šlo o ebolu šířící se po způsobu chřipky a ne o virus, který nic zvláštního nepředvedl. Naštěstí pro nás, jinak bychom už asi vedli 3. světovou válku.


Namísto toho, abychom se konečně dozvěděli od vlád něco rozumného, jsme krmeni jak posvícenské husy dalšími a dalšími šílenostmi a boj o vakcínu je téměř napínavější než předlistopadový boj o zrno. Člověk by málem zajásal, že aspoň pršelo, protože se psalo i o něčem jiném. Jinak se ve světě zřejmě od ledna 2020 nic zajímavého nestalo. Život ustrnul, přestaly existovat dřívější problémy. Namísto toho jsme vytvořili jeden nový a udělali z něj modlu.


Díky tomu mají děti zásadně omezené vzdělání, ženy byly donuceny přestat chodit do práce, patří přece k plotně a k rodině, nahradí hravě jako ty největší údernice školní výuku i jídelnu. Jestliže se to některým nelíbí, hned se na ně snese hejno bijců, kteří je označí za špatné matky, které nejsou schopny být se svými dětmi „pár dnů“.


Rouškami je nám vyhrožováno denně i po skončení tzv. nouzového stavu, zakryté obličeje se staly součástí naší kultury, a to jsme ještě před pár měsíci tvrdili, že nikáby jsou nám cizí. Aha. Nejsou nám zase tak vzdálené, co?Jsme blíž mentalitě uzurpátorské, nesvobodné a zotročené, než si myslíme. My občané, i soudy. Jsme spokojeni, je-li nám nakazováno shora a my můžeme pokorně poslouchat.


Až budete přemýšlet, kdo že způsobil ekonomickou krizi a kdo může za to, že právě vy jste bez práce, podívejte se do zrcadla. Jste to VY. To vy jste dovolili, aby se toto všechno stalo. Svým strachem, nulovou odvahou, bezzásadovostí, pohodlností a poslušností. Koronavirus je v tom dost nevinně. To vy nesete veškerou vinu. Teď můžete jít a říct to svým dětem. Pokud máte odvahu.

17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page