top of page

Zámecký park 

Zámecký park spolu s Velkým počernickým rybníkem tvoří ojedinělý celek přírodní památky, který je příjemným a vyhledávaným místem pro procházky a relaxaci.

Zámecký park o rozloze cca 7 ha, je součástí přírodní památky Počernický rybník. Severní část parku lemuje soubor historických budov s čp. 1 - zámek, čp. 2 - mlýn, čp. 3 - pivovar, čp. 39 - zámecká oranžérie a nejvýznamnější památka v Dolních Počernicích - kostel Nanebevzetí Panny Marie. V parku se nacházejí umělecká díla významných českých umělců (např. Kočičí hrádek od Františka Skály).

Park prošel rozsáhlou rekonstrukcí a stal se opravdovým klenotem zahradní architektury. Park se skládá z několika částí: anglický park s venkovním amfiteátrem, francouzská část s oranžerii a s novým altánkem (glorietem), a  dále květná zahrada v bývalé štěpnici.

Park je hojně využíván ke svatebním obřadů, firemním akcím a prezentacím. Různá zákoutí parku poslouží tvůrcům jako objekty ke ztvárnění či jako zdroj inspirace, což často využívají různé firmy ke tvorbě reklamních materiálů a prezentací. Fotogeničnost a malebnost parku osloví však i běžné návštěvníky. Každý rok se v něm odehrává hudební festival Babí léto. Dále se zde konají sportovní akce celopražského významu.

Park je volně přístupný veřejnosti a pohyb v něm se řídí návštěvním řádem.

V případě komerčního využití zámeckého parku nás kontaktujte :

 

Markéta Brožová

Tel: 281 865 754

Mobil: 731 938 794

Email: oazadopo@oazadopo.cz

Fotografování a filmování pro komerční účely a jiné, než běžné turistické je v Zámeckém parku Praha Dolní Počernice povoleno po zaplacení příslušného poplatku nebo po uzavření smlouvy na tyto činnosti s Oázou Praha Dolní Počernice příspěvková organizace.  Ceník najdete na: http://www.oazadopo.cz/fotografovani

 

bottom of page